Cluster Ensemble – koncert

Dátum a čas:
sobota - 04. 07. 2015 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


K letnej pohode nepochybne prispeje aj koncert Cluster Ensemble, ktorý bude v Kasárňach/Kulturparku 4. júla. Je súčasťou festivalu ARS NOVA. Skupina hudobníkov vytvára intermediálne projekty, performance a happeningy v spolupráci s výtvarníkmi, filmármi, fotografmi a vizuálnymi umelcami. Pre košického diváka sú jeho členovia už dobre známi. Koncertujú na domácich i zahraničných festivaloch. Ich repertoár tvoria predovšetkým diela súčasných skladateľov (Steve Reich, Martin Burlas) a diela osobností hudby 20. storočia (John Cage, Galina Ustvolskaja, Erik Satie, Morton Feldman.

Cluster Ensemble je súbor pre súčasné umenie, zameraný na novú hudbu a umelecké presahy do iných žánrov a druhov (performance, výtvarne umenie, tanec, multimédiá. Na koncerte odznie slovenská premiéra skladby Music with Changing parts svetového skladateľa Philipa Glassa, ktorá bude spojením hudby a zdigitalizovanej tanečnej performance.

Vstupné: 6 €/9€

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.