Crème de la Crème: Bedári – film ZMENA TERMÍNU!!!

Dátum a čas:
štvrtok - 02. 04. 2020 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Z ponuky najnovších filmov z dielne francúzskych filmárov sme pre divákov vybrali film, ktorý získal Cenu poroty na festivale v Cannes Bedári. Ako celovečerný debut ho nakrútil režisér Ladj Ly. Ocitol sa aj medzi nomináciami na Zlatú kameru a Zlatú palmu. V kine v Kasárňach/Kulturparku si ho mali diváci pozrieť 2. apríla 2020 o 18:00 hod. Mení sa však dátum premietania, o ktorom budeme verejnosť včas informovať.

Stéphane sa nedávno pridal k zvláštnej kriminálnej jednotke v Montfermeili, na predmestí Paríža. Spolu so svojimi kolegami Chrisom a Gwadom, skúsenými členmi tímu, rýchlo zaregistruje zvyšujúce sa napätie medzi susediacimi gangmi. Keď sa počas zatýkania ocitnú na úteku, dron zachytí každý ich pohyb, každú akciu… Film inšpirovaný vzburami z roku 2005 zasadil režisér do súčasného Montfermeilu, toho istého miesta, kde sa odohrávali slávni Bedári Victora Huga v roku 1862. O viac ako 150 rokov neskôr je podobnosť medzi dnešnou nahnevanou mládežou v mikinách a Gavrochom, hlavnou postavou Bedárov, veľmi príznačná.

Vstupné: 4 €

Vstupenky online:

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.