Crème de la crème: Cena slávy

Dátum a čas:
nedeľa - 13. 03. 2016 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Týždeň francúzskeho filmu Crème de la crème prináša už po tretí raz atraktívnu kolekciu francúzskych filmov, ktoré získali ocenenia na prestížnych filmových festivaloch alebo od významných filmových inštitúcií. Premietajú sa vo viacerých slovenských mestách a o filmový zážitok nezostanú ukrátení ani Košičania. Kasárne/Kulturpark sa v dňoch 10. – 16. marca stali miestom, kde diváci uvidia zaujímavé snímky z dielne francúzskych filmárov.

Film CENA SLÁVY, ktorý sa bude premietať v nedeľu, 13. marca, inšpirovaný skutočnými udalosťami, rozpráva o jednom z najzvláštnejších únosov, ktoré sa kedy udiali – o únose Chaplinovej mŕtvoly vo švajčiarskom meste Vevey. Eddy má štyridsať a práve ho prepustili z väzenia a okrem toho patrí do čeľade drobných zlodejíčkov. Nie je ničím zaujímavý. Jeho kamarát Osman býva v karavane, má šikovnú sedemročnú dcéru, ženu v nemocnici a žiadne peniaze, ktorými by rodinu zabezpečil. Keď Eddy v televízii uvidí reportáž o smrti Charlieho Chaplina, dostane brilantný nápad, ako vyriešiť neradostné vyhliadky všetkých zúčastnených. Otázkou je, či únos Chaplinovej rakvy nie je až príliš geniálny na to, aby ho pochopil aj niekto iný.

V nasledujúcich dňoch sú ešte v ponuke filmy Denník komornej, Pán Bezchybný a Môj kráľ.

Vstupné: 3 €/2 € s preukazom FA a ZŤP


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.