Crème de la crème: Denník komornej

Dátum a čas:
pondelok - 14. 03. 2016 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Týždeň francúzskeho filmu Crème de la crème prináša v marci už po tretí raz atraktívnu kolekciu francúzskych filmov, ktoré získali ocenenia na prestížnych filmových festivaloch alebo od významných filmových inštitúcií. Premietajú sa vo viacerých slovenských mestách a o filmový zážitok nezostali ukrátení ani Košičania. Kasárne/Kulturpark sú v dňoch 10. – 16. marca miestom, kde sa premietajú zaujímavé snímky z dielne francúzskych filmárov.

Ďalším festivalovým filmom , ktorý si budú môcť návštevníci pozrieť je DENNÍK KOMORNEJ. Ambiciózna a krásna chyžná Célestine prichádza na prelome 19. a 20. storočia pracovať na francúzsky vidiek k zámožnej rodine Lanlairovcov. Musí sa vyrovnať nielen so sexuálnymi návrhmi svojho pána, ale aj s nevrlou paňou domu, ktorá vládne v domácnosti pevnou rukou. Zároveň je ale fascinovaná Josephom ― tajuplným záhradníkom so sklonmi k antisemitizmu. Po Jeanovi Renoirovi a Luisovi Buňuelovi je Benoît Jacquot už tretím režisérom, ktorý sfilmoval slávny román Octava Mirbeaua Denník komornej.

Z ponuky francúzskych filmov zostávajú ešte dva – Pán Bezchybný a Môj Kráľ.

Vstupné: 3 €/2 € s preukazom FA a ZŤP


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.