Crème de la Crème: Gauguin – film

Dátum a čas:
sobota - 24. 03. 2018 - 16:00 - 17:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Týždeň francúzskeho filmu Crème de la Crème je už piaty rok dobrou vzorkou francúzskej kinematografie. Už tradične ide o „bouquet“ súťažných a ocenených filmov z prestížnych festivalov. Naj filmy sa premietajú v mnohých slovenských mestách. Z roka na rok úspešnejšie podujatie organizuje Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Film Europe Company. Počas filmového týždňa uvidia diváci od 23. do 25. marca päť výnimočných titulov aj v Kasárňach/Kulturparku.

Druhý prehliadkový deň bude patriť životopisnému filmu Gauguin, ktorý sa bude premietať 24. marca o 18:00 hod. Nekompromisný vizionár Paul Gauguin opustí Paríž, rodinu i priateľov a v roku 1981 sa usadí na exotickom ostrove Tahiti, aby tu v divokej a nepoškvrnenej prírode načerpal inšpiráciu pre svoje obrazy. Chce maľovať celkom slobodne, ďaleko od morálnych, politických a estetických kódov civilizovanej Európy.

Zdanlivý raj sa mení na miesto samoty a chudoby, na ktorom Paul zápasí s podlomeným zdravím, odmietnutím i pochybnosťami. Ale taktiež sa tu stretne s krásnou domorodkyňou Tehurou, ktorá sa stane jeho ženou i múzou a modelom pre jeho najlepšie obrazy.

Film Edoarda Deluca je výpravnou, pritom však meditatívnou sondou do duše vášnivého a problematického génia. Jednoznačne v nej dominuje absolútne strhujúci, intenzívny výkon Vincenta Cassela.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.