Crème de la Crème: Girls of the Sun (Bojovníčky slnka) – film

Dátum a čas:
štvrtok - 07. 03. 2019 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Kúsok Francúzska prostredníctvom francúzskej kinematografie prichádza počas Festivalu francúzskych filmov Crème de la Crème aj do Košíc. Počas dvoch dní – 7. a 8. marca 2019 uvidia diváci v Kasárňach/Kulturparku štyri festivalové filmy, ktoré boli nakrútené počas minulého roka. 

V prvý večer (7. 3. 2019 o 20:00) je na programe film nominovaný na Zlatú palmu Cannes 2018 Girls of the Sun (Bojovníčky slnka). Vojnová dráma je o mladej právničke Bahar, ktorá je na návšteve rodiny v Kurdistane. Pri útoku extrémistov zomiera jej manžel; ona sama a jej syn sa spolu s ďalšími ženami a deťmi stávajú rukojemníkmi islamistov. Niekoľko mesiacov po úspešnom úteku velí Bahar jednotke Bojovníčok slnka. Jej cieľom je dobyť mesto, kde ju postretla tragická udalosť a získať späť svojho syna. Pri trojdennej ofenzíve ju sprevádza Mathilde, skúsená vojnová reportérka, ktorá sa zaoberá pohnutými osudmi kurdských bojovníčok a ich pevnými sesterskými putami. Film je sugestívnym pohľadom na hrdinstvo všedných ľudí vo vyhrotenej životnej situácii.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.