Crème de la Crème: Ismaelove prízraky – film

Dátum a čas:
piatok - 23. 03. 2018 - 16:00 - 17:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Týždeň francúzskeho filmu Crème de la Crème je už piaty rok dobrou vzorkou francúzskej kinematografie. Už tradične ide o „bouquet“ súťažných a ocenených filmov z prestížnych festivalov. Naj filmy sa premietajú v mnohých slovenských mestách. Z roka na rok úspešnejšie podujatie organizuje Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Film Europe Company. Počas filmového týždňa uvidia diváci od 23. do 25. marca päť výnimočných titulov aj v Kasárňach/Kulturparku.  

Prvým filmom je dráma Ismaelove prízraky a na filmovom plátne ju diváci uvidia 23. marca o 18:00 hod. Ismael Vuillard je ovdovený filmový režisér, nachádzajúci sa uprostred natáčania filmu o netypickom diplomatovi Ivanovi. Manželka Carlotta mu záhadne zmizla bez stopy a bola vyhlásená za mŕtvu. Odvtedy ho prenasledujú nočné mory, ktoré zaháňa alkoholom a práškami.

Dvadsať rokov po tom, čo zmizla jeho žena, stretáva  na večierku astrofyzičku Sylviu, s ktorou sa zblíži a nadviaže harmonický vzťah. Zatiaľ, čo spolu trávia pokojné dni v dome na pláži, osud si prichystá zlomyseľnú zápletku. Náhle sa totiž objaví žena, ktorá tvrdí, že je Ismaelovou zmiznutou manželkou. Tá donúti Sylviu utiecť, ale Ismael s ňou nechce znovu žiť. Začína sa odvíjať veľmi turbulentný a celkom nepredvídateľný  príbeh.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.