Crème de la Crème: Johanka Superstar – film

Dátum a čas:
nedeľa - 25. 03. 2018 - 18:00 - 19:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Týždeň francúzskeho filmu Crème de la Crème je už piaty rok dobrou vzorkou francúzskej kinematografie. Už tradične ide o „bouquet“ súťažných a ocenených filmov z prestížnych festivalov. Naj filmy sa premietajú v mnohých slovenských mestách. Z roka na rok úspešnejšie podujatie organizuje Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Film Europe Company. Počas filmového týždňa videli diváci od 23. do 25. marca päť výnimočných titulov aj v Kasárňach/Kulturparku.

Posledným z pätice filmov z francúzskej ponuky, ktorý uvidia diváci 25. marca o 20:00 hod., je Johanka Superstar. Francúzsky autor Bruno Dumont prichádza z doposiaľ najexcentrickejšou komediálnou náložou – bizarným muzikálom o detstve a spirituálnom prebudení mladistvej Johanky z Arku. Približuje situáciu, ako by to asi vyzeralo, keby sa v roku 1425 rozhodla predstaviť svoj duchovný, spevácky i tanečný zápal napríklad porote X Factoru.

Filmy o Johanke z Arku ste už videli, ale muzikál o jej detstve doteraz nie. Francúzsky majster pokrivenej reality nakrútil hudobný a tanečný film, aký tu ešte nebol. Boh, duch svätý, hair metal, rap, ovce, mníšky, nevydarené scény… Po filme Ospalá zátoka sa Dumont vracia do komediálne-retardačnej formy, ktorú predviedol v seriáli Malý Quinquin. Nechajte sa osvietiť!

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.