Crème de la crème: Mikrób a Gasoil

Dátum a čas:
piatok - 11. 03. 2016 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Týždeň francúzskeho filmu Crème de la crème prinesie v marci už po tretí raz atraktívnu kolekciu francúzskych filmov, ktoré získali ocenenia na prestížnych filmových festivaloch alebo od významných filmových inštitúcií. Premietať sa budú vo viacerých slovenských mestách a o filmový zážitok nezostanú ukrátení ani Košičania. Kasárne/Kulturpark sa v dňoch 10. – 16. marca stanú miestom, kde sa budú premietať zaujímavé snímky z dielne francúzskych filmárov.

Druhý festivalový večer prinesie komédiu Michela Gondryho MIKRÓB a GASOIL. Dvaja tínedžeri diváka presvedčia  o tom, že kto jazdí rýchlo, nič nezažije. Vydajú sa na „zbesilo“  pomalú jazdu naprieč Francúzskom na netradičnom vozidle, ktoré poteší fanúšikov – domácich kutilov. Drobný Mikrób a vynaliezavý Gasoil sú tak trochu nenápadní  mládenci. Predstava, že budú musieť dva mesiace blížiacich sa prázdnin stráviť so svojimi rodinami, ich vôbec neláka. Ale ako  uniknúť pred nudnou rutinou? Napríklad  tak, že vezmete motor z kosačky, niekoľko drevených súčiastok a postavíte neortodoxné vozidlo, niečo medzi karavanom a záhradným domčekom  a  v ňom zamierite na netradičný dobrodružný road trip naprieč Francúzskom. Sloboda volá!

Hrajú: Ange Dargent, Théophile Baquet, Diane Besnier, Audrey Tautou

Program:

  1. 3. V tieni žien
  2. 3. Mikrób a Gasoil
  3. 3. Ďaleko od ľudí
  4. 3. Cena slávy
  5. 3. Denník komornej
  6. 3. Pán Bezchybný
  7. 3. Môj kráľ

Vstupné: 3 €/2 € s preukazom FA a ZŤP


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.