Crème de la Crème: Rodin – film

Dátum a čas:
sobota - 24. 03. 2018 - 18:00 - 19:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Týždeň francúzskeho filmu Crème de la Crème je už piaty rok dobrou vzorkou francúzskej kinematografie. Už tradične ide o „bouquet“ súťažných a ocenených filmov z prestížnych festivalov. Naj filmy sa premietajú v mnohých slovenských mestách. Z roka na rok úspešnejšie podujatie organizuje Francúzsky inštitút na Slovensku v spolupráci s Film Europe Company. Počas filmového týždňa uvidia diváci od 23. do 25. marca päť výnimočných titulov aj v Kasárňach/Kulturparku.

Na programe druhého dňa prehliadky francúzskych filmov 24. marca o 20:00 hod. je ďalšia filmová dráma Rodin, ktorú natočil režisér Jacgues Doillon podľa vlastného scenára. Snímka je o architektovi Augustovi Rodinovi. V roku 1880 získava svoju prvú štátnu zákazku: Bránu pekiel. Následne spoznáva mladú nadanú žiačku Camille Claudel, ktorá sa stane jeho asistentkou a následne milenkou. Film portrétuje Rodina ako senzualistu, pre ktorého je proces tvorby hlboko sexuálnym zážitkom.

Tento titul bol po prvý raz uvedený vlani v máji na 70. ročníku Filmového festivalu v Cannes. Hlavnú úlohu v ňom hrá Vincent Lindon, rolu jeho asistentky Izja Higelin a v ďalších úlohách sa predstavili napríklad Séverine Caneele, Pauline Cousty, Magdalena Malina, ale tiež režisérka Patrícia Mazuyová. Hudbu k filmu zložil Philippe Sarde.

Vstupné: 3 € 

Vstupenky online: 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.