Crème de la Crème: The Prayer (Modlitba) – film

Dátum a čas:
piatok - 08. 03. 2019 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Kúsok Francúzska prostredníctvom francúzskej kinematografie prichádza počas Festivalu francúzskych filmov Crème de la Crème aj do Košíc. Počas dvoch dní – 7. a 8. marca 2019 uvidia diváci v Kasárňach/Kulturparku štyri festivalové filmy, ktoré boli nakrútené počas minulého roka.

Strieborným medveďom pre najlepšieho herca na Berlinále 2018 ovenčený film The Prayer (Modlitba) bude poslednou snímkou na festivale v Košiciach (8. 3. 2019 o 20:00). Príbeh 22-ročného Thomasa, ktorý prichádza do katolíckeho rehabilitačného centra vo francúzskych Alpách, aby zabojoval so závislosťou na heroíne, je štúdiou (ne)dobrovoľnej rehole a premeny prchkého adolescenta na svojbytnú duchovnú bytosť. Najväčšími prednosťami filmu sú neokázalá, precízna réžia, odvaha rozprávať príbeh v bolestivom detaile a brilantné herecké obsadenie. Kahnov film je pokornou charakterovou štúdiou i formálne čistou, tichou oslavou ľudského súcitu a odhodlanosti – nenápadnou, ale prenikavou a nesentimentálnou snímkou o viere, možnostiach nápravy, rôznych podobách závislosti a ťažkej voľbe medzi láskou k človeku a láskou k Bohu.

Vstupné: 3 €

Vstupenky online:

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.