Crème de la crème: V tieni žien

Dátum a čas:
štvrtok - 10. 03. 2016 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Týždeň francúzskeho filmu Crème de la crème prinesie v marci už po tretí raz atraktívnu kolekciu francúzskych filmov, ktoré získali ocenenia na prestížnych filmových festivaloch alebo od významných filmových inštitúcií. Premietať sa budú vo viacerých slovenských mestách a o filmový zážitok nezostanú ukrátení ani Košičania. Kasárne/Kulturpark sa v dňoch 10. – 16. marca stanú miestom, kde sa budú premietať zaujímavé snímky z dielne francúzskych filmárov.

Francúzsky filmový týždeň otvorí dokument lásky a žiarlivosti V TIENI ŽIEN. Philippe Garrel prináša novú variáciu na tému romantickej vášne, zrodu a smrti vzťahov a podivných ciest túžby. Pierre a Manon nakrúcajú nízkorozpočtové dokumenty a žijú z rôznych pomocných prác. Keď sa Pierre stretne s mladou Elisabeth, stanú sa z nich milenci. Pierre však nechce opustiť Manon a túži vlastniť obe ženy. Elisabeth čoskoro zistí, že Manon má milenca. Pierre sa s týmto vedomím vracia k Manon ― žene, ktorú naozaj miluje. Prosí ju, aby sa k nemu vrátila a na Elisabeth postupne zabúda…

Hrajú: Stanislas Merhar, Clotilde Courau, Lena Paugam, Vimala Pons

Program:

  1. 3. V tieni žien
  2. 3. Mikrób a Gasoil
  3. 3. Ďaleko od ľudí
  4. 3. Cena slávy
  5. 3. Denník komornej
  6. 3. Pán Bezchybný
  7. 3. Môj kráľ

Vstupné: 3 €/2 € s preukazom FA a ZŤP


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.