Crippled Black Phoenix – koncert

Dátum a čas:
utorok - 01. 12. 2015 - 17:30 - 19:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Decembrový program v Kasárňach/Kulturparku odštartuje koncert britskej post rockovej skupiny Crippled Black Phoenix, ktorá vystúpi v prvý deň mesiaca v budove Alfa o 19:30 hod. Nazývajú ich post-rockom a britskou superskupinou, čo znamená, že jej členovia hrajú v iných kapelách.

Crippled Black Phoenix je platforma, na ktorej sa stretávajú muzikanti z rozličných kapiel (Mogwai, Electric Wizard či Iron Monkey) a prinášajú zaujímavú hudobnú tvorbu. Osadenstvo je nestále, rôzne sa mení, no ich typický zvuk ostáva. Ich najlepší album produkoval Geoff Barrow z PORTISHEAD.

Hudba Crippled Black Phoenix je v srdci skôr introvertná. Vyšla z post-rocku a postupne nabrala folkové, bluesové a tradičné rockové prvky. Inšpiráciu nachádza „superskupina“ v Pink Floyd, u starých bluesových či folkových vzorov (citujú aj Toma Waitsa a pripomínajú Nicka Drakea) a nedajú tiež dopustiť na staré filmy, napríklad s Clintom Eastwoodom.

Vstupné: 8 €

http://bit.ly/1OPqZpX

https://www.youtube.com/watch?v=hfKAOVViEZU

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.