Cyrano z predmestia – rockový muzikál

Dátum a čas:
pondelok - 24. 04. 2017 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Košický skladateľ, producent a inštrumentalista Miňo Mojžiš sa po vyše 25 rokoch pustil opäť do práce na legendárnom slovenskom muzikále Cyrano z predmestia. Je to už tretia adaptácia, ktorú košické Divadlo hudby premiérovo uvedie v Kunsthalle/Hale umenia 24. apríla o 19:00 hod.

Cyrano z predmestia je prvým slovenským rockovým muzikálom, ktorý oslavuje 40. výročie.  Znie v ňom hudba Mariána Vargu a Pavla Hammela, autorkou libreta je Alta Vášová a o texty sa postarali Kamil Peteraj a Ján Štrasser. Spoločne vytvorili nadčasové dielo už pred štyrmi desiatkami rokov, ktoré ožije v netradičnom spojení tanečného orchestra s veľkým vokálnym telesom. Všetkých hudobníkov spája „neprofesionálne“ nadšenie z hudby rozmanitých žánrov.

Zámerom projektu je pripravovať nekomerčné koncertné podujatia, v rámci ktorých bude prezentované slovenské interpretačné umenie s repertoárom a dielami pôvodnej hudobnej tvorby.

Nový Cyrano z predmestia je prerobený do štýlu progresívneho rocku. Bude ho hrať skupina Exact, v ktorej zostal zo starej zostavy z roku 1993 iba gitarista Maroš Oravec. Ostatní členovia sú noví, mladí ľudia. Koncepcia je postavená na mládeži, na ulici, na súčasnosti…

Diváci uvidia príbeh rockera Cyrana, speváčky Roxany a jej lásky k Jánovi prostredníctvom Cyranových piesní. Diváci si budú môcť zaspievať skladby ako Kúpim si zrkadlo, Nemám lásku v malíčku, atď.

Slovenského Cyrana robil Miňo Mojžiš v roku 1982 v akustickej verzii v Divadle pod kupolou. K muzikálu sa vrátil o desať rokov neskôr, keď ho pripravil v hard-rockovej verzii pre košické Štátne divadlo. Stále to ale nebolo to, čo z Cyrana chcel urobiť. Až teraz sa mu to podarilo.

Vstupné: 13 € predpredaj/16 € na mieste


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.