Danka a Janka – bábkové predstavenie

Dátum a čas:
nedeľa - 20. 03. 2016 - 13:00 - 14:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Danka a Janka sú sestričky dvojčence a sú celkom rovnaké. Danka je ako Janka a Janka ako Danka. Sú také rovnaké, že keď sa Janka pozrie do zrkadla, nie je si istá, či vidí seba alebo sestru Danku. A keď sa Danka pozrie na Janku, nevie naisto, či vidí sestru alebo seba v zrkadle. Všetečné dvojbodky sa stále škriepia, ale keď treba, vedia ťahať za jeden povraz.

Tak, ako v literárnej predlohe, predstavenie, ktoré uvedie prešovské divadlo Babadlo v Kasárňach/Kulturparku 20. marca, rieši vzťahy malých dievčat nielen medzi sebou, ale aj generačné so svojou starou mamou. Detskí diváci sa dozvedia o ich stretnutí s medveďom Demeterom, uvidia ako ich vystrašila zlá papierová Gevenducha, prekvapil človiečik z budíka a Danke dokonca narastie sloní chobot.

Príbeh je dramatizáciou pôvodného slovenského textu spisovateľky Márie Ďuríčkovej. Jedným z hlavných zámerov realizácie tohto diela je zvýšiť vedomosti o pôvodnej slovenskej literárnej tvorbe. Predstavenie je silným motivačným prvkom pre deti a  prebudí záujem o literatúru, ktorú určite objavia v knižniciach svojich mám i starých mám.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.