DAVID KOLLAR & INDIA CZAJKOWSKA

Dátum a čas:
nedeľa - 11. 05. 2014 - 17:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


David Kollar /SK/ – guitars, electronics
India Czajkowska /PL/ – vocals, flute
Vstupné: 8 € / 4 € – ZŤP, dôchodcovia, študenti


David Kollar: gitarista, autor filmovej a divadelnej hudby. V súčastnosti spolupracuje s nórskym gitarovým mágom Eivindom Aarsetom a jeho Sonic Codex Orchestra známym zo spolupráce s Nils Pettrom Molvaerom, Jan Garbarkom, Brian Enom, Dhafer Youssef, David Sylvian. Ďalej s Lenkou Dusilovou, Bjorn Charles Dreyerom z Xploding Plastics, Simonem Cavinom z Talianského projektu Berserk, Gergom Borlaiom /Scott Henderson, Garry Willis, Hadrien Feraud, Nguyen Le, Kaltenecker Trio/.  David doposiaľ pripravil hudbu k viac ako 17  filmom a siedmim divadelným predstaveniam. Posledné malo premiéru v londýnskom East Moon Theater v réžii Martyny Lyko. V súčasnosti pripravuje hudbu k dokumentárnemu filmu amerického režiséra Dmitry Trakovského – Orthodox Aljaska. V roku 2013 začal spolupracovať s fyzickým divadlom Debrys Company, 2014 s pražským SpitFire. Davidov posledný album THE SON bol zaradený do TOP 13 Records v Guitar Moderne magazíne v USA a vo Francúzku.

IMG_2673
India Czajkowska: speváčka, skladateľka a klaviristka. India sa zaoberá experintálnym spevom so sonoristickými aspektmi a vytváraním elektronických zvukových obrazov so spevom. Taktiež používa piano a pracuje s niektorými modernými konceptmi improvizovanej hudby, ktoré sú úplne prepojené s akustickou zvukovou komorou a elektronickými hudobnými vplyvmi.
V októbri 2008 bol jej experimentálno-avantgardný album Cosmospir vydaný pod hlavičkou Hic Sunt Leones, (Milano, Taliansko). Ďalšou oblasťou jej umeleckého záujmu je vytváranie soundtrackov pre filmy a hudbu pre divadlo. India spolupracuje s poľským režisérom Andrzejom Titkowom, Piotrom Uklanskim (Letná láska, 2006 – Karel Roden, Val Kilmer) a s NRS GROUP zo Sydney (Poľskí noví Židia). India zložila hudbu pre predstavenie Divadla z TVP a spolupracovala s butó tanečnicou Sylwiou Hanff, s experimentálnym a pohybovým divadlom Te´art Kam.

Čítajte viac: Duo Kollar – Czajkowska spojí ženský hlas, elektrickú gitaru a elektroniku


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.