Deň mesta Košice a otvorenie Hokejového mestečka v AMFIKU – galaprogram (zmena miesta konania)

Dátum a čas:
štvrtok - 09. 05. 2019 - 18:00 - 20:00

Miesto konania:
Amfiteáter


Galaprogram sa z dôvodu nepriaznivého počasia presúva do priestorov Spoločenského pavilónu.

Deň mesta Košice je už tradičná no moderná séria kultúrnych a športových podujatí, pripravovaná každoročne pri príležitosti udelenia prvej erbovej listiny. Pre Košice bol a dodnes je 7. máj 1369 historicky nezabudnuteľný dátum a s ním zároveň spojená udalosť, ktorá ukázala cestu ďalšieho napredovania mesta. Kráľ Ľudovít Veľký ako prvý panovník v Európe pred 650 rokmi v Diósgyöri udelil Košiciam erbovú listinu ako vôbec prvému mestu – právnickej osobe.

Tento rok je výnimočný nielen kvôli okrúhlemu jubileu Košíc, ale aj preto, že sa v metropole východu budú konať Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji. Oslavy, ktoré patria k najrušnejším festivalom Košíc, vyvrcholia 9. mája galaprogramom v Amfiteátri. Tým sa to však neskončí. Po prvý raz v histórii budú oslavy trvať mesiac. Všetky kultúrne podujatia, koncerty, tvorivé dielne a iné atrakcie sa presúvajú z centra mesta a z mestských častí do najväčšieho stánku pod holým nebom – Amfiteátra.

Veľký hudobno-zábavný galaprogram mesta a otváracia show Hokejového mestečka v AMFIKU  sa začne o 20:00 hod. Amfiteáter bude nabitý hviezdami. Pozvanie prijali vynikajúci speváci i hudobné a tanečné skupiny. Divákov pobavia Rico Sanchez & Gipsy Kings Party, Peter Cmorík, Katarína Knechtová, Karmen Pál-Baláž, Unostar Dance Studio a tanečné štúdio AV.

Vstup zdarma


Poloha na mape

Loading Map....

One Response to Deň mesta Košice a otvorenie Hokejového mestečka v AMFIKU – galaprogram (zmena miesta konania)

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.