Deň mestských podnikov

Dátum a čas:
nedeľa - 03. 09. 2017 - 11:30 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Mesto Košice, mestské podniky a organizácie pozývajú Košičanov na DEŇ MESTSKÝCH PODNIKOV. Uskutoční sa v nedeľu, 3. septembra 2017, so začiatkom o 13:30 hod. v Kasárňach/Kulturparku na Kukučínovej ulici. Pre návštevníkov je pripravený pestrý a atraktívny program, určený pre malých i veľkých. 

„Verejnosti chceme príťažlivou formou predstaviť činnosť mestských podnikov a organizácií a zároveň dať rodičom možnosť, aby strávili posledný prázdninový deň pred začiatkom nového školského roka so svojimi deťmi v prekrásnom prostredí Kultuparku spoločne, zaujímavo a v dobrej nálade,“ hovorí primátor mesta Košice Richard Raši.

Z bohatej ponuky mestských podnikov a organizácií, ktorou sa predstavia na podujatí, vyberáme aspoň niekoľko lákadiel: Pracovníci zoologickej záhrady ukážu návštevníkom zblízka pytóna kráľovského a agamu bradatú. Mestská polícia pripravila ukážku zásahových vozidiel a návštevníci si budú môcť požičať elektrické kolobežky a bicykle, ktoré používajú mestskí policajti. Knižnica pre mládež, Psychosociálne centrum a spoločnosť KOSIT ponúknu deťom okrem iného aj zaujímavé tvorivé dielne, Správa mestskej zelene ukážku pílenia stromov, pre návštevníkov nad 18 rokov výstup na plošinu i takzvanú „ferrari“ kosačku.

Mestské lesy umiestnia do areálu Kulturparku hry, zamerané na poznávanie prírody – lesných drevín, minerálov, lesných zvierat a rýb. Dopravný podnik vystaví v Kulturparku elektrobus SOR EBN 11, dispečerské vozidlo a historický kĺbový autobus Ikarus 280. Na Dni mestských podnikov sa zaujímavou formou odprezentujú aj organizácie K13 – Košické kultúrne centrá, Creative Industry Košice, spoločnosť TEHO a Bytový podnik mesta Košice. Prezentáciu mestských podnikov a organizácií bude sprevádzať detský hudobný program Paci Pac, pouličná sci-fi, ktorá má poblázniť deti a otvoriť oči rodičom, kotvený let balónom a moderátorka Zuzana Hassová s programom Divadla HAAF.

Bezplatná kyvadlová doprava je zabezpečená v čase od 13:00 hod. do 17:00 hod. v 30-minútových intervaloch s odchodmi zo Staničného námestia pred Železničnou stanicou (nástupište linky č. 24) a tromi zastávkami – Staničné námestie, Námestie osloboditeľov a Kulturpark.

Vstup zdarma


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.