Deti – film

Dátum a čas:
nedeľa - 14. 12. 2014 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


detiPrvý hraný film oceňovaného dokumentaristu Jara Vojteka autenticky zobrazuje pokrivené rodinné vzťahy aj fakt, že s najbližšími sme si najbližší, aj keď to niekedy nezvládame. Syn, Maratón, Kanárik, Otec –  štyri poviedky, ktoré vytvárajú jeden pohľad na rôzne podoby vzťahu rodičov a detí. Či už ide o otca, vyrovnávajúceho sa s nedostupným autistickým svetom svojho syna, mladého muža, ktorý nezvláda odlúčenie od rodiny, chlapca, žijúceho s necitlivým otčimom, či zradenú ženu, starajúcu sa o zomierajúceho otca, každá z postáv rieši svoju situáciu po svojom. Návšteva ľudového liečiteľa, útek z väzenia, súťaž kanárikov, výlet k moru. Snažia sa od svojich problémov uniknúť alebo iba hľadajú cestu?

Každá zo štyroch poviedok sa odohráva v inom ročnom období a navzájom vytvárajú vrstevnatú mozaiku vzťahov, v ktorých sa odrážajú nádeje, sklamania a nevyhnutné rozhodnutia. Platí v nich len jediná istota – že život nie je to, čo chceme, ale to, čo máme…

Vojtek/SK,CZ/2014/99 min.

Hrajú: Éva Bandor, János Gosztonyi, Vlado Zboroň, Roman Bubla, Martin Horváth, Richard Felix, Arnold Nagy a ďalší

Cinefil v spolupráci s ASFK Vám prináša 20. ročník najväčšej putovnej prehliadky filmov na Slovensku!

Od septembra do decembra si môžete v Košiciach v Kasárňach/Kulturparku vychutnať súčasné, ale aj kultové filmy slovenskej a svetovej produkcie.

Všetky filmy sa začínajú o 18:00. Vstupné je 3 €, s preukazom ASFK 2 €.

Rezervácie lístkov prijímame na: rezervacie@kinousmev.sk


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.