Dirt Nonet Ensemble – koncert

Dátum a čas:
pondelok - 29. 09. 2014 - 18:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Medzinárodný projekt Dirt Nonet Ensemble je založený na spolupráci umelcov, pracujúcich na príprave a realizácii živých hudobno-vizuálnych predstavení. Publiku sa predvedie aj v Kasárňach/Kulturparku 29. septembra o 20. hodine.

Skupina, ktorá vznikla v rámci rezidencie DAR v Litve v roku 2014, sa sformovala z deviatich pôvodných členov. Tých vybrala skladateľka Egidija Medesaite zo Sound and Music, v spolupráci/partnerstve s Úniou litovských skladateľov, AIR (artists in residence – rezidenční umelci) KREMS (Rakúsko) a slovenskou sekciou ISCM (International Society for Contemporary Music – Medzinárodná spoločnosť pre súčasnú hudbu).

Počas rezidencie skupina vyvinula umelecko-dynamický proces, založený na hudobnej a zvukovej improvizácii, ktorý osciluje medzi zvukom, textom, pohybmi tela, divadelnými gestami a vizuálnymi expresiami (vyjadreniami, výrazmi). Jeho jedinečnosť spočíva v princípe dovoliť, aby akákoľvek forma výrazu/expresie mohla vstúpiť do tohto umeleckého procesu a týmto formovala jeho konečný výsledok.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.