Distant Nature – medzinárodná výstava videí a krátkych filmov

Dátum a čas:
piatok - 05. 06. 2020 - pondelok - 03. 08. 2020 - 21:30 - 22:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark, pavilón Oscar


Aktuálna medzinárodná výstava s názvom Distant Nature predstaví viac ako 20 umeleckých videí a krátkych filmov, ktoré reflektujú ekologické témy v súčasnom umení. Tento umelecký projekt prebieha súčasne v troch rôznych európskych mestách – Viedeň, Praha a Košice. Diela autorov budú predstavené postupne a budú premietané súčasne na verejne exponovaných miestach – v Rakúsku (Knoll Galerie Wien), v Prahe (Fotograf Gallery) a na Slovensku v rámci interaktívnej fasády MAO/DIG (pavilón Oscar, Kasárne/Kulturpark).

Témou výstavy je problematika nášho vzťahu k prírode. Niektoré audiovizuálne diela približujú kritiku dominancie nad prírodou a negatíva, ktoré vznikajú vplyvom sociálno-politického či technologického rozvoja, iní umelci zaznamenávajú tento vplyv bez priameho hodnotenia situácie alebo sa zaoberajú vplyvom človeka na prírodné prostredie prostredníctvom jeho priamej aktivity. Ďalší zobrazujú telo a prírodu rôznym spôsobom, od dokumentu až po intímnu výpoveď.

Výstava autorov z rôznych krajín sveta potrvá do 3. augusta 2020 a pozrieť si ju môžete denne od 21.30 hod.

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.