Divadelné predstavenie SOLITUDO

Dátum a čas:
piatok - 04. 04. 2014 - 17:00 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Divadelný súbor DISK Trnava sa košickému publiku predstaví hrou SOLITUDO v Kasárňach/Kulturparku 4. apríla o 19:00. Je to brutálna satira o samote, kríze morálky, hodnôt a vzťahov v spoločnosti. Súbor sa pokúša spoznať a zmapovať situáciu, v ktorej sa človek často ocitá – samotu. Pre niekoho je bolesťou, pre niekoho vykúpením. Sám môže byť človek na opustenom ostrove, ale aj uprostred ľudí. Samota môže spôsobiť psychickú traumu, ale aj regenerovať vnútro človeka. Rôzne pohľady na samotu sa herci pokúšajú vyjadriť dynamickými výstupmi, veľmi často s komickým až groteskným akcentom.

PRO-TEZA-SOLITUDO-Autobus-foto-Ctibor-Bachraty_

„Život sa s človekom nemazná. Sú chvíle a je ich veľa, keď musí zatnúť zuby a skloniť hlavu. Veľa ústrkov a kopancov som musel zniesť vo svojom živote. Častokrát som sa musel skloniť až do prachu. A dusil som sa. Bol som ponižovaný zo všetkých strán. Ale vždy som dokázal zdvihnúť hlavu a ísť ďalej,“ hovorí režisér Blaho Uhlár.

V predstavení, ktoré sprevádza hudba Jozefa Belicu, účinkujú: Monika Babicová, Milan Brežák, Jozef Belica, Daniel Duban, Missi Chudá, Braňo Mosný, Ján Rampák, Betka Sersenová a Peter Tilajčík vo výstupoch O sole mio, Tak zajtra, Rodinka, Aquabella, Batman, Don Juan, Otec a dcéra, Škriatok, Hot dog, Zamyslenie, Čo si varila a Something, Stupid, Autobus, Mrcina.

Vstupné: 4 €/2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.