Divadlo Cililing: Kocúr v čižmách (Leto v Kulturparku)

Dátum a čas:
nedeľa - 18. 07. 2021 - 10:00 - 11:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Prešovské divadlo Cililing pripravilo pre deti známu a obľúbenú rozprávku Kocúr v čižmách, s ktorou divadelníci vystúpia na pódiu India v rámci Leta v Kulturparku 18. júla 2021 o 10:00 hod. Herci ju naštudovali podľa predlohy francúzskej ľudovej rozprávky Charlesa Perraulta, priekopníka literárnej tvorby pre deti. Inšpiráciu čerpal najmä z ľudovej slovesnosti a príbehov francúzskych ľudových rozprávačov.

V predstavení môžeme stretnúť odvážneho mlynára, koktavého kráľa, hlúpeho vojaka, tajomného čarodejníka, a samozrejme prešibaného kocúrika. Kde bolo tam bolo, jeden mlynár mal troch synov. Na smrteľnej posteli si ich zavolal k sebe, aby im rozdelil svoj majetok. Ako to už v rozprávkach a občas i v živote býva, najmladší obišiel najhoršie – zdedil iba kocúra. Kým starší bratia sa po otcovej smrti mali dobre, on žil v biede. Keď už zo zúfalej situácie nevidel východisko, rozhodol sa, že sa kocúra zbaví. Vtedy k nemu prehovoril ľudským hlasom a uprosil svojho majiteľa, nech ho nezmárni, ale nech mu radšej zaobstará čižmy a šaty. Ak to urobí,  z biedy z biedy mu pomôže.

Všetko zlé sa môže na dobré obrátiť, najmä ak takýto kocúr má rozumu za troch. A ten ho veru mal. Krok za krokom dokázal prostredníctvom vtipných nápadov dosiahnuť, že jeho pán dostal dokonca nádherné šaty od samotného kráľa a ruku princeznej. Ako sa mu vo svete vodilo a ako to dosiahol? Nechajte sa prekvapiť.

Vstupné: 4 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.