Divadlo FÍ: Bratia. A sestry?

Dátum a čas:
piatok - 07. 10. 2016 - 17:30 - 18:30

Miesto konania:
Výmenník Brigádnická


Tohtoročný festival Rozmanitosť prinesie košickému publiku opäť niečo nové. Tentoraz budú môcť diváci prostredníctvom experimentálneho divadla FÍ zažiť výlet do kože toho druhého. Tím okolo mladého režiséra Juraja Baka odohrá vo Výmenníku Brigádnická 7. októbra o 19:30 hod. predstavenie s netradičným názvom Bratia. A sestry?

Predstavenie reaguje na aktuálne otázky súčasnej slovenskej spoločnosti a zaoberá sa témami ako pôvod, história, viera, ľudskosť či skrytá nenávisť. Pôvodne vznikalo ako výtvarná koláž a autori pri jeho tvorbe vychádzali zo štúdia Biblie a starovekých severských i slovanských mýtov.

Divadlo FÍ je multižánrová platforma, ktorú tvorí kolektív študentov a absolventov VŠMU. Vo svojej tvorbe sa venujú najmä otázke tolerancie a reakciou na aktuálne spoločenské fenomény sa snažia prispieť k diskusií o ľudsko-právnych otázkach. V oblasti divadla sa umelci venujú najmä výtvarnému divadlu, pričom hľadajú hranice medzi jednotlivými žánrami a experimentujú s nimi.

Medzi ich doterajšie projekty patria: Nyuli (výtvarná inscenácia na základe autorskej monodrámy Juraja Baka, inšpirovaná denníkovými zápiskami svetoznámeho maliara Lászlóa Mednyánszkého, SNG, Kaštieľ Strážky, Nástupište 12, Kino Europe, Galéria M. A. Bazovského v Trenčíne, festival Umenie na Trojici), Frank Adam: Belgicko (prednáška o flámskej divadelnej dráme, scénické čítanie a diskusia s autorom hry, Modrý salón SND).

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.