Divadlo Kolomaž: Europeana (festival Matrioshka) ZRUŠENÉ!

Dátum a čas:
utorok - 15. 11. 2016 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Festival Matrioshka prinesie 15. novembra do Kasární/Kulturparku divadelné predstavenie Europeana so začiatkom o 19:00 hod. v podaní komorného divadla Kolomaž z Trenčína.

Združenie pre súčasné umenie ponúkne divákom dramatizácia textu Patrika Ouředníka o storočí, v ktorom sa to asi prehnalo s hygienou – telesnou i duševnou, individuálnou i kolektívnou. Návodov na dosiahnutie čistoty, harmónie a blahobytu sa naň zosypalo viac, než mohlo sto akokoľvek pórovitých rokov vôbec vstrebať a než mohol jeden v zdraví prežiť. Ak aj neprežil, mohla byť z neho ešte malá, no užitočná vec – mydlo. V Európe v dvadsiatom storočí sa to mydlilo hlava-nehlava, zvnútra aj zvonka, zľava aj sprava.

T.U.K. (Tvorivá Umelecká Kantína) vznikol ako neformálna skupina v roku 2012 pri dramatizácii literárnej predlohy Patrika Ouředníka Europeana (stručné dejiny 20. storočia). Svojou činnosťou sa vtiera do oblasti autorskej tvorby divadla a performance.

Je to komunita ľudí so záujmom o súčasné umenie. V Trenčíne pôsobí od roku 1995 a vytvára rôzne projekty v oblasti divadla, hudby a performance. Domovskou scénou je otvorený kultúrny priestor Klub Lúč, ktorý poskytuje priestor na vznik pôvodných inscenácií, ako aj organizáciu hudobných, divadelných, výtvarných a iných podujatí.

Vstupné: 5 €/3 € študenti, dôchodcovia, ZŤP 

 

 

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.