Divadlo na hojdačke: Janko Polienko (Leto v Kulturparku)

Dátum a čas:
nedeľa - 29. 08. 2021 - 10:00 - 11:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Pôvodná slovenská ľudová rozprávka Janko Polienko podľa Samuela Czambela bola prvá inscenácia Divadla na hojdačke. Od roku 2009 mala doteraz viac ako 350 repríz. Na ďalšiu sa budú môcť deti pozrieť počas Leta v Kulturparku 29. augusta 2021 o 10:00 hod.

Aký by bol svet bez fantázie? Pravdepodobne zvláštny a možno aj prázdny. Naše mamky, či staré mamky nám s láskou v detstve rozprávali všelijaké príbehy či rozprávky. Rokmi sa obrusovali, prispôsobovali momentálnym životným situáciám jednotlivých rozprávačov. V tejto línii chce pokračovať aj Divadlo na hojdačke, ktorému pre dramatické spracovanie  poslúžil starší Czambelov zápis. Pôvodnú rozprávkovú tému zozbieral začiatkom 20. storočia a neskôr ju upravila Mária Ďuríčková.

Janko Polienko je nezbedný chlapec, ktorý vo svojej detskej čistote uverí drakovi, ktorý ho chce zjesť… Tak ako v mnohých klasických rozprávkach je tu dominantná téma neposlušnosti. Predstavenie sa hrá s maňuškami, je plné farieb, smiechu a pesničiek. Nechýba ani interaktivita, napätie, či boj dobra so zlom. Našťastie však ako to v rozprávkach býva, dobro víťazí.

Vstupné: 4 €

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.