Divadlo na hojdačke: Lomidrevo

Dátum a čas:
streda - 29. 07. 2020 - 10:00 - 11:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Divadlo na hojdačke pri tvorbe svojho repertoáru čerpá z námetov klasických autorov a občas sa púšťa do experimentovania. Rozprávka Lomidrevo, s ktorou príde medzi deti počas festivalu Leto v parku do Kasární/Kulturparku 29. júla 2020, siahlo do zlatého fondu Pavla Dobšinského. Predstavenie sa začína o 10:00 hod.

Lomidrevo je chlapec, ktorý dostal do daru veľkú silu. Keď vyrastie, vyberie sa do sveta. Na cestách stretne kamarátov – silákov Miesiželeza a Valivrcha. S veľkou fyzickou silou však treba narábať rozumne, aby sa neuškodilo ľuďom. Obrovská sila tiež nie je zárukou odvahy a čestnosti. Lomidrevo však svojim rozumom a odvahou vyslobodí unesené princezné, za čo si zaslúži kráľovskú nevestu.

Predstavenie je inscenované bábkovou formou – kombinované javajky s veľkými maňuškmi. Popritom ožívajú predmety, maska a nechýbajú ani činoherné vstupy, či dynamické vsuvky rozprávača. Herci využívajú aj interaktívne prvky, aby si detský divák odniesol aktívny zážitok. Toto všetko je popretkávané veselými pesničkami a hudbou.

Vstupné: 3 € v predpredaji/5 € v deň podujatia

Vstupenky online:


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.