Divadlo nad vecou: Grófky

Dátum a čas:
pondelok - 21. 11. 2016 - 17:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Po úspešnej premiére hry Grófky v apríli tohto roku, uvedie Divadlo nad vecou túto ľahkú situačnú komédiu opäť 21. novembra o 19:00 hod. v Kasárňach/Kulturparku. Ochotnícke divadlo pôsobí pod vedením Michala Maguru vo Výmenníku Brigádnická.

Diváci si budú môcť znovu vychutnať dávku jemných pikantností, na ktorých je inscenácia postavená. Je určená pre tých, ktorí sa neboja odhaliť a priznať si vo svojej mysli to, čo je verejnosťou odsudzované a neprijateľné. Herci spolu s autorom a režisérom ponúknu publiku možnosť zabudnúť na každodenné starosti stereotypu a poskytnú im trocha neviazanej zábavy.

Hry režiséra Michala Maguru sú charakteristické svojským vtipom a zmyslom pre humor. Autor šije roly na mieru hercom a netají sa tým, že sa necháva pri ich písaní inšpirovať samotnými ochotníkmi.

„Inšpiráciou mi bolo stretnutie s pravou grófkou v roku 1991. Táto madam mala svoj vlastný  svet. Tak som ju začlenil do môjho sveta fantázie a trocha humorne vytvoril hru s názvom Grófky. Pripomínam však, že to nie je životopisný príbeh. Všetko je to len fantázia a skutočnosť je čisto náhodná. Nie som autorom faktu,“ prezradil režisér.

Dej hry sa odohráva v malom hoteli Ružový púčik, kam sa vyberie grófkin syn, aby strávil niekoľko dní so svojou snúbenicou. Jeho matka, pravá grófka, sa rozhodne, že sa nebude nečinne prizerať a jeho nastávajúcu si preklepne sama. Ubytuje sa v rovnakom hoteli a syna inkognito sleduje. V tom čase je tam aj konkurz na miesto striptérky vo vychytenom súkromnom klube. Dej sa začne zamotávať, keď si titul „grófka“ začnú privlastňovať aj uchádzačky o prácu v tomto podniku. Od tej chvíle nastáva v Ružovom púčiku sled vtipných situácií, kedy už vlastne nikto nevie, kto je pravou grófkou a kto luxusnou striptérkou.

Vstupné: dobrovoľné


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.