Divadlo Štúdio tanca – workshopy

Dátum a čas:
pondelok - 23. 03. 2015 - 7:30 - 9:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Profesionálne tanečné Divadlo Štúdio tanca Banská Bystrica prichádza do Košíc nielen so svojim premiérovým formátom ROOTS, ktorý predstaví v Kasárňach/Kulturparku 22. marca. Umelci si pre Košičanov pripravili aj dva tanečné workshopy. Do tajov súčasného tanca zasvätia v rovnakom čase začiatočníkov, ale aj pokročilých záujemcov. V tanečnej sále Kasární/Kulturparku budú k dispozícii všetkým v nasledujúci deň po predstavení, 23. marca o 9:30 hod.

Workshop pre začiatočníkov povedie Lenka Rajchmanová a asistovať jej bude Jakub Jeňo. Lenka je absolventkou Konzervatória J. L. Bellu v Banskej Bystrici a od roku 2010 profesionálnou tanečnicou v Divadle Štúdio tanca. Absolvovala niekoľko tanečných workshopov, spolupracovala s rôznymi umelcami ako napr. Milan Tomášik, Katarína Zagorski, Tomáš Danielis, Zuzana Hájková. Popri svojej práci vedie kurzy pohybovej prípravy pre deti.

Vedenie workshopu pre pokročilých si zobral na starosti Tibor Trulik, ktorému budú pomáhať asistentky Marie Knapová a Maria Hernando Blasco. Tibor je od roku 2004 profesionálnym tanečníkom v Divadle Štúdio tanca. Počas svojej profesionálnej tanečnej kariéry sa zúčastnil svetových tanečných festivalov (Taliansko, Nemecko, India, Japonsko) a spolupracoval s mnohými umelcami zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. V DŠT tiež odštartoval svoju choreografickú kariéru – participoval na choreografii v rozprávkach O sestre drakom unesenej a Stromy a v roku 2013 uviedol svoj celovečerný debut Babylonská veža. Popri práci tanečníka vedie tanečné kurzy súčasného tanca pre dospelých. V roku 2009 ziskal ocenenie Tanečná osobnosť sezóny – TAOS.

Vstupné: 2 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.