Divoký západ – história vroclavskej avantgardy, výstava

Dátum a čas:
pondelok - 02. 11. 2015 - nedeľa - 15. 11. 2015 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Múzeum súčasného umenia vo Vroclave pripravilo ako súčasť programu projektu Vroclav – Európske hlavné mesto kultúry 2016 výstavu pod názvom Divoký západ – história vroclavskej avantgardy. S ňou sa predstavuje aj v Košiciach v Kunsthalle/Hale umenia od 6. októbra do 15. novembra.

Vroclav, mesto nachádzajúce sa na znovu získanom území, ktoré malo pred druhou svetovou vojnou takmer milión obyvateľov, sa dlhé desaťročia nedokázalo pozviechať zo skazy, ktorú napáchali nemecké vojská pri obliehaní Vroclavu v roku 1945.  V tomto fascinujúcom meste na “Divokom západe”, ležiacom na hranici komunistickej krajiny, na rozhraní rôznych kultúr a migrácie, umelci v duchu slobody a nezávislosti vytvorili svoj vlastný originálny mikrokozmos, v srdci ktorého pulzovalo smelé experimentovanie a medzinárodná spolupráca s partnermi z oboch strán železnej opony.

Výstava predstavuje takmer 500 umeleckých diel, filmy, dokumentárne fotografie, predmety, audio záznamy z oblasti vizuálneho umenia, architektúry, územného plánovania, divadla, filmu, dizajnu a každodenného života vo Vroclave od roku 1960 po súčasnosť.

Otváracie hodiny: utorok – nedeľa 11:00 – 18:00 hod.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Poľským ministerstvom kultúry a národného dedičstva.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.