Dni Ukrajiny v Košiciach

Dátum a čas:
pondelok - 18. 04. 2016 - streda - 27. 04. 2016 - Celodenná akcia

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Druhý ročník Dní Ukrajiny 2016 v Košiciach ponúkne bližšie spoznať kultúru, módu, dizajn, umenie a život za našou východnou hranicou. Uskutoční sa od 19. do 28. apríla. Pestrý program zahŕňa vystúpenia ukrajinských súborov moderného tanca, súborov, prezentujúcich národné tradície na Ukrajine, ukrajinskú módu a dizajn, výstavy, diskusie, koncerty, workshopy, tanečné vystúpenia či kultúrnospoločenské akcie a SK-UKR InvestFórum.

Dni Ukrajiny sa začnú v Kasárňach/Kulturparku 19. marca vernisážou fotodokumentačnej výstavy, organizovanej novinárskym PressKlubom v Užhorode a diskusným fórom o aktuálnej situácii na Ukrajine. V ďalších dňoch sú na programe koncerty mládežníckych súborov z Kijeva, Zaporožia, Krivého Rohu, Dnepropetrovska, „Ľvova, Užhorodu, Poltavy, Žitomira, ako aj súborov, reprezentujúcich kultúrny život Zväzu Rusínov-Ukrajincov SR z Košíc a Prešova.

Kultúrno-spoločenské programy a pracovné workshopy budú venované tvorivým dielňam, zameraným na grafiku, tanec, umenie, súčasnú ukrajinskú módu a dizajn mladých, ako aj na cestovný ruch, šport, kúpeľníctvo a minerálne vody.

“Dni Ukrajiny 2016“ prinášajú do Košíc prezentáciu vzdialenejších oblastí Ukrajiny, hlavne jej strednej a juhovýchodnej časti a majú slúžiť na to, aby aj v týchto stále ťažkých chvíľach pre Ukrajinu si Košičania uvedomili, že ide o krajinu, ktorá je naším susedom, krajinu kde sú a žijú naši priatelia, kde je úžasná, vyspelá a bohatá história a kultúrna činnosť, ako aj záujem o spoluprácu a obojstrannú výmenu medzi kultúrnymi inštitúciami a podnikateľskými subjektmi,” povedal riaditeľ Združenia FEMAN Eduard Buraš, ktoré je spolu s Mestom Košice a K13 – Košické kultúrne centrá jedným z organizátorov podujatia.

Jeho súčasťou bude v dňoch 26. až 28. apríla „SK-UKR Investičné fórum“, zamerané na prezentáciu priemyselných parkov a rozvoj dvojstrannej ekonomicko-hospodárskej spolupráce. Zúčastnené subjekty na ňom budú môcť prezentovať svoje výsledky, navštíviť vybrané priemyselné parky a v rámci bilaterálnych rokovaní nadviazať nové kooperačné vzťahy.

Program:

19. 4.           Otvorenie Dní Ukrajiny, Bravo – foyer, 16:30

                     Vojna za mier – fotodokumentačná výstava

                     diskusné fórum Europa Caffe, aktuálna situácia na Ukrajine, Papa 17:30

20. 4.           Umelecké sklo – výstava, Galéria Alfa (19. 4. – 1. 5.), 17:00

                      workshopy: 20. a 21. 4., 10:00

22. 4.           Súbor Karpaťanin: Zaorávanie, budova Alfa, 17:00

23. a 24. 4. Ukrajinský boršč – ochutnávka, areál Kulturparku, 14:00, vstupné: 2 €

23. 4.           Ctíme si významné osobnosti – básnik a filozof Ivan Franko, budova Alfa, 17:00

28. 4.           Záverečný program Dní Ukrajiny, Kunsthalle/Hala umenia, 18:00, vstupné: 1 €

Viac info: www.dniukrajiny.sk


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.