Dorota Nvotová & Talent Transport – koncerty

Dátum a čas:
piatok - 24. 04. 2015 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Kasárne/Kulturpark budú žiť 24. apríla opäť hudobne. Košičania privítajú na pódiu nielen známu herečku a speváčku Dorotu Nvotovú, ale aj slovenskú skupinu Talent Transport.

Dorota Nvotová sa už ako  šesťročná objavila v televíznom filme Tajomstvá pod viečkami a v rozprávke Šípková Ruženka. O tri roky neskôr účinkovala v detskom muzikále Bambi, ako desaťročná v divadle Astorka  v hre Incident a ako 14-ročná v televíznom filme Prášky na spanie. Vzápätí začala točiť filmy do kín.

Vyštudovala evanjelické lýceum v Bratislave. Bola členkou česko-slovenskej hudobnej formácie Overground. V roku 2004 vydala sólový album pod názvom Dorota Nvotová a po štyroch rokoch druhý – Sila vzlyku. Po tom, čo sa vrátila z Nepálu, kde viedla turistické výpravy a pracovala v detskom domove, žije v Moskve, ale vracia sa aj na Slovensko. Cez internet riadi svoju cestovnú kanceláriu, prostredníctvom ktorej sprostredkúva zájazdy do Nepálu i treking v Himalájach. Venuje sa však aj muzike. Dokončila hudbu k dokumentárnemu filmu Fulmaya. Snímka mapuje časť jej života, ktorú strávila v Nepále.

Talent Transport tvorí trio skúsených muzikantov z rôznych kútov Slovenska Vladislav „Slnko“ Šarišský (klávesy, spev), Marián Slávka (bicie a vokály) a Filip Hittrich (basová gitara). Každý z nich má za sebou viacročné pôsobenie v niekoľkých známych a úspešných hudobných projektoch ako Hrana, Jana Kirschner, IMT Smile či Sounds Like This. Na naplnenie ich vlastných tvorivých ambícií však dozrel čas po siedmich rokoch spoločného pôsobenia. Album Talent Transport: 1 vyšiel vlani koncom septembra.

Ich kompozície presahujú žánrové hranice medzi jazzom, art rockom, popom, ale aj súčasnou vážnou hudbou.
Vladislav Šarišský sa už ako študent VŠMU popri škole venoval komponovaniu a aranžovaniu klasickej hudby, ktorej sa venuje doteraz. Okrem pôsobenia vo sfére klasickej hudby ho však verejnosť mohla spoznať aj ako klávesáka na turné s kultovým albumom Hrana, kde sa v rámci pocty Marekovi Brezovskému objavil po boku Oskara Rózsu, Martina Valihoru  a ďalších skvelých muzikantov.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry SR.

10953726_10152657084967256_5384516591120206839_n


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.