Airbag Hero 3 – bicyklová show

Dátum a čas:
sobota - 16. 09. 2017 - nedeľa - 17. 09. 2017 - 8:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Tretí ročník adrenalínového podujatia Airbag Hero prinesie pred Kasárne/Kulturpark 16. a 17. septembra extrémne skoky špičkových bikerov, lyžiarov a snowboardistov. O titul zabojujú elitní, ale aj amatérski slovenskí športovci, ktorí predvedú extrémne akrobatické kúsky skokom do nafukovacieho vankúša. Súťažiť budú v štyroch disciplínach – BMX, MTB, snowboard a freestyle lyže.

Chýbať nebude jazdec Jakub Jágrik, ktorý si minulý rok vybojoval špeciálnu cenu poroty. O víťazstvo príde zabojovať aj špičkový snowboardista Tomáš Kotian, ktorý vlani zvíťazil s double backflip, double frontflip, fs rodeo 720 mute a superman frontflip.

Ani tento rok organizátori nezabudli na svojich divákov. Pripravený je bohatý sprievodný program a samozrejme aj pumptrack pre najmenších. Verejnosť si bude môcť vyskúšať voľné jazdenie a skoky do airbagu, ale zajazdiť si tiež v pumptracku (zmenšenina BMX dráhy). Jazdci na bicykli, korčuliach, kolobežkách alebo skejtboardoch pomocou pohybov hore a dolu „pumpujú“ namiesto šliapania a poháňajú tým kolesá. Využívajú pri tom zotrvačnú energiu a pri prejazde vlnami a klopenými zákrutami zrýchľujú. Od bikerov sa naučia niečo v cykloškole. Svoj dych vyrážajúci kumšt predvedú v exhibícii. Program sa začína  v sobotu o 10:00 a v nedeľu o 12:00 hod. na bielom námestí a potrvá do večera.

Vstup: voľný

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.