ZRUŠENÉ!!! DS VNŽT pri ZUŠ J. Rosinského Nitra: Vojna nemá ženskú tvár

Dátum a čas:
sobota - 04. 12. 2021 - 17:00 - 17:45

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Festival amatérskych divadiel pokračuje a diváci si môžu vybrať z pestrej ponuky predstavení. Pred publikum sa 4. decembra 2021 o 17:00 v Kasárňach/Kulturparku postavia herecké nádeje divadelného súboru VNŽT pri ZUŠ J. Rosinského z Nitry. Uvedú inscenáciu Vojna nemá ženskú tvár.

Podobne ako kniha bieloruskej autorky Svetlany Alexijevič, nositeľky Nobelovej ceny za literatúru, aj divadelné spracovanie vyrastá z dokumentárneho základu orálnej histórie, no usiluje sa sprostredkovať predovšetkým emocionálny svet sovietskych žien – aktívnych vojačiek počas druhej svetovej vojny. Vojna… Je na nej niečo fascinujúce a zároveň desivé. Niečo, čo človek nedokáže pochopiť a vlastne ani nevie, či pochopiť chce… Hoci je vojnou pretkaný celý príbeh, ženy, ktoré v nej rozprávajú svoje príbehy, nám ukazujú, aké je ženské pokolenie silné, nezlomné, odvážne, podceňované, krehké a nevypočuté…

Podujatie sa koná v režime OP.

Vstupné: 2 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.