Dušan Kállay: Labyrint imaginácie – výstava

Dátum a čas:
štvrtok - 09. 11. 2017 - sobota - 20. 01. 2018 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Ilustrátor, maliar, pedagóg Vysokej školy výtvarných umení, držiteľ najvýznamnejších domácich a medzinárodných ocenení za ilustračnú tvorbu Dušan Kállay si nedávno na Bienále ilustrácií Bratislava 2017 prevzal titul Laureát Ceny Poštovej banky za originálny a mimoriadny prínos do ilustračnej tvorby na Slovensku. Výber z jeho tvorby si môžu pozrieť aj Košičania na výstave s názvom Labyrint imaginácie v budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku od 9. novembra 2017 do 20. januára 2018.

Dušan Kállay v rámci svojho autorského tvorivého programu vniesol  originálnu, nezameniteľnú poetiku do knižnej ilustrácie. Otvoril nové možnosti vyjadrovacích prostriedkov v tejto oblasti tvorby nielen doma, ale i v zahraničí. Stal sa  úspešným a  renomovaným autorom, nositeľom ilustrátorského Oscara – prestížnej  Ceny Hansa Christiana Andersena, držiteľom Krištáľového krídla, ceny UNICEF a mnohých ďalších. V spolupráci s vydavateľmi, ale i vzdelávacími inštitúciami, VŠVU, kde pôsobí dodnes, šíri dobré meno slovenského ilustračného umenia v zahraničí  a pritiahol aj  záujem zahraničných umelcov, študentov, vydavateľov o umenie, kultúru a umelecké vzdelávanie na Slovensku.

Vstupné: 1 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.