Dušan Šimko: Míľniky a križovatky – autorské čítanie

Dátum a čas:
piatok - 17. 04. 2015 - 16:00 - 17:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Milovníci literatúry medzi sebou privítajú spisovateľa Dušana Šimka. Autorský večer pod názvom Míľniky a križovatky bude 17. apríla o 18. hodine v priestoroch Kasární/Kulturparku v budove Alfa. Témou stretnutia je hľadanie identity, historické korene, osudy a zvraty doma a v cudzine.

Slovenský spisovateľ a publicista sa narodil  v roku 1945 v starej lekárskej rodine v Košiciach.
Jeho matka bola Srbka. Po okupácii v auguste 1968 emigroval do Švajčiarska. V Bazileji dokončil štúdium na prírodovedeckej fakulte a dodnes tam pôsobí ako docent na Geografickom inštitúte Univerzity Bazilej. Dlhodobo pracoval a prednášal na univerzitách v Hongkongu, Tokiu, Prahe, Bratislave, Berne a Freiburgu.

Jeho publicistické príspevky vychádzali okrem iného v mienkotvornom denníku Neue Zürcher Zeitung, ale aj vo Frankfurter Rundschau, Tages Anzeiger a Weltwoche. Knižne mu vyšli diela Maratón Juana Zabalu (1984), Japonský diván (1993), Šiesty prápor (1997), Esterházyho lokaj (2000) , Exil v Bazileji (2003) a Gubbio – kniha udavačov (2009). Poviedky publikoval vo viacerých antológiách v Nemecku a USA. Jeho diela boli preložené do nemčiny, angličtiny, maďarčiny, srbčiny a češtiny. V roku 2013 vydal literárny baedeker Košíc vo viedenskom vydavateľstve Arco: Košice – Kaschau. Ein Reise- und Lesebuch.

Vstup: voľný

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.