DVA – detský výtvarný ateliér: G. Arcimboldo

Dátum a čas:
nedeľa - 23. 10. 2016 - 13:30 - 15:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Detský výtvarný ateliér v Kunsthalle/Hale umenia sa opäť otvára pre všetky nadané deti, ktoré radi maľujú. Októbrová koncepcia DVA je zameraná na štylizovanú portrétnu tvorbu. Na najbližšom stretnutí 23. októbra sa malí výtvarníci zoznámia s ďalším talianskym maliarom a kostýmovým návrhárom obdobia manierizmu a budú sa inšpirovať jeho tvorbou. Giuseppe Arcimboldo vynašiel typ podobizne, skladajúcej sa z maľovaných zvierat, kvetín, ovocia a predmetov, komponovaných do podoby ľudskej hlavy.

dva1-jpegNiektoré jeho obrazy sú satirické portréty osobností z kráľovského dvora, iné sú alegorické personifikácie. Vytvoril cykly Štyri ročné obdobia, ako aj známy portrét cisára Rudolfa II., ktorého stvárnil ako rímskeho boha pravidelného striedania ročných období.

Deti sa budú pod vedením lektorky Janky Duchoňovej inšpirovať jeho fantastickým spôsobom tvorby a namaľujú portrét poskladaný z ovocia, zeleniny a kvetov. Dvojhodinové nedeľné maľovanie sa začína o 15:30 hod. Vhodné pre deti od 5 rokov.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.