DVA – detský výtvarný ateliér: Iluzívny op-art

Dátum a čas:
nedeľa - 29. 11. 2015 - 13:30 - 15:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Workshopy DVA – detský výtvarný ateliér pokračujú aj v nasledujúcich mesiacoch. Tí najmenší budú tvoriť a spolu s rodičmi či pedagógmi sa tiež naučia, ako výtvarné umenie vznikalo. Do sveta umenia ich zavedú lektorky Mgr. art. Petra Housková a Mgr. art. Janka Duchoňová. Malí výtvarníci sa budú stretávať v Kasárňach/Kulturparku v budove Bravo vždy v stredu od 9:00 do 11:00 hod. a v nedeľu v Kunsthalle/Hale umenia od 15:30 do 17:30 hod. Pripravené sú pre nich zaujímavé témy.

Témou ďalšieho výtvarného workshopu, určeného pre širokú verejnosť, ktorý sa uskutoční  29. novembra v Kunsthalle/Hale umenia, je Iluzívny op-art (priestorové ilúzie na papieri). Deti sa presvedčia, že očné klamy fungujú aj vo výtvarnom umení. Naučia sa, ako vytvoriť ilúziu priestoru len za pomoci línií a bodov, štetca a farby. Inšpirujú sa pri tom tvorbou najznámejšieho op-artového umelca Victora Vasarelyho.

Vstupné: 1 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.