DVA – detský výtvarný ateliér: Mattisove tvary

Dátum a čas:
streda - 25. 11. 2015 - 7:00 - 9:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Workshopy DVA – detský výtvarný ateliér pokračujú aj v nasledujúcich mesiacoch. Tí najmenší budú tvoriť a spolu s rodičmi či pedagógmi sa tiež naučia, ako výtvarné umenie vznikalo. Do sveta umenia ich zavedú lektorky Mgr. art. Petra Housková a Mgr. art. Janka Duchoňová. Malí výtvarníci sa budú stretávať v Kasárňach/Kulturparku v budove Bravo vždy v stredu od 9:00 do 11:00 hod. a v nedeľu v Kunsthalle/Hale umenia od 15:30 do 17:30 hod. Pripravené sú pre nich zaujímavé témy.

Témou ďalšieho výtvarného workshopu, určeného pre školy, ktorý sa uskutoční  25. novembra v Kasárňach/Kulturparku v budove Bravo, je Fauvizmus: Mattisove tvary. Základom štýlu fauvizmus je výrazná farebná plocha. Fauvisti radi porušovali pravidlá, používali krikľavé farby a experimentovali. Počas workshopu si priblížime, ako tvoril maliar Mattis Teutsch János. Vytvoríme si dekoratívne koláže z farebného papiera, inšpirované Mattisovými hravými líniami.

Vstupné: 1 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.