DVA – detský výtvarný ateliér: Mondrianov svet

Dátum a čas:
nedeľa - 13. 09. 2015 - 13:30 - 15:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Workshopy DVA – Detský výtvarný ateliér pokračujú aj v nasledujúcich mesiacoch. Tí najmenší budú tvoriť a spolu s rodičmi či pedagógmi sa tiež naučia, ako výtvarné umenie vznikalo. Do sveta umenia ich zavedú lektori Mgr. art. Petra Housková a Mgr. art. Janka Duchoňová. Malí výtvarníci sa budú stretávať v Kasárňach/Kulturparku v budove Bravo vždy v stredu od 9:00 do 11:00 a v nedeľu v Kunsthalle/Hale umenia od 15:30 do 17:30 hod. Pripravené sú pre nich zaujímavé témy.

Témou ďalšieho výtvarného workshopu pre verejnosť – deti s rodičmi, ktorý sa uskutoční  13. septembra v Kunsthalle/Hale umenia je Abstraktné umenie: Mondrianov svet. Abstraktné umenie je nefiguratívne umenie, ktoré nezobrazuje žiadny predmet, krajinu alebo človeka . Abstrakcionisti sa vyjadrujú zostavou farebných škvŕn, plôch, čiar, geometrických prvkov . Piet Mondrian bol holandský maliar, ktorý sa preslávil svojimi príznačnými rysovanými obrazmi.  Priblížime si jeho dielo a dozvieme sa niečo o páskovacej technike, ktorú si vyskúšame v praxi.

Vstupné: 1 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Map Unavailable

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.