DVA – detský výtvarný ateliér: Picassova hlava

Dátum a čas:
nedeľa - 15. 05. 2016 - 13:30 - 15:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Projekt DVA – detský výtvarný ateliér, ktorý je určený pre deti od piatich rokov prináša pre najmenších opäť niečo nové. Na najbližšom stretnutí v Kunsthalle/Hale umenia, ktoré bude  15. mája, sa malí výtvarníci pod vedením lektorky Janky Duchoňovej pustia do novej témy. Tentoraz ich zamestná Picassova hlava.

Pablo Picasso bol hlavným predstaviteľom kubizmu. Princíp kubizmu spočíva v jeho priestorovej koncepcii diela, predmet nezobrazuje len z jedného uhla, ale z mnohých súčasne. Zároveň znamenal aj obrovskú zmenu v prístupe ku skutočnosti, nielen vo videní, ale predovšetkým v práci s realitou. Zobrazovaný predmet bol rozkladaný až na najjednoduchšie geometrické tvary (predovšetkým kocky – latinsky cubus), ktoré boli potom pomocou fantázie skladané do obrazu.  Deti sa na výtvarnom ateliéri inšpirujú Picassovými portrétmi a vytvoria si akúsi zábavnú Picassovu hlavu.

Nedeľné maľovanie sa začína o 15:30 hod.

Vstupné: 1 €

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.