DVA – Expresionizmus: Van Goghovo nebo

Dátum a čas:
nedeľa - 25. 10. 2015 - 13:30 - 15:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Workshopy DVA – detský výtvarný ateliér pokračujú aj v nasledujúcich mesiacoch. Tí najmenší budú tvoriť a spolu s rodičmi či pedagógmi sa tiež naučia, ako výtvarné umenie vznikalo. Do sveta umenia ich zavedú lektorky Mgr. art. Petra Housková a Mgr. art. Janka Duchoňová. Malí výtvarníci sa budú stretávať v Kasárňach/Kulturparku v budove Bravo vždy v stredu od 9:00 do 11:00 hod. a v nedeľu v Kunsthalle/Hale umenia od 15:30 do 17:30 hod. Pripravené sú pre nich zaujímavé témy.

Témou ďalšieho výtvarného workshopu, ktorý sa uskutoční  25. októbra v Kunsthalle/Hale umenia, je Expresionizmus: Van Goghovo nebo. Predstavíme si umelecký smer, ktorý najlepšie odráža umelcovu dušu. Jeho cieľom je vyjadriť vlastné zážitky a pocity bez ohľadu na konvencie. Expresionizmus má blízko k pravekému umeniu či detskej kresbe.

Kto to bol Vincent van Gogh? Geniálny maliar 20. storočia . Prečo nepredal za celý svoj život jediný obraz a dnes majú jeho diela miliónovú hodnotu? Vyskúšame si spolu vírivé ťahy, ktoré sú pre Vincenta tak príznačné.

Vstupné: 1 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Map Unavailable

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.