DVA: Monetove vodné ľalie

Dátum a čas:
nedeľa - 29. 05. 2016 - 13:30 - 15:30

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Projekt DVA – detský výtvarný ateliér, ktorý je určený pre deti od piatich rokov prináša pre najmenších opäť niečo nové. Na najbližšom stretnutí v Kunsthalle/Hale umenia, ktoré bude 29. mája, sa malí výtvarníci pod vedením lektorky Janky Duchoňovej pustia do novej témy. Tentoraz budú tvoriť na tému Monetove vodné ľalie.

water-lilies-1919-2Obraz Lekná vznikol v roku 1908 a jeho autorom je duchovný otec impresionizmu, slávny Claude Monet. Originál tohto diela je olej na plátne a v súčasnosti je uložený v súkromnej zbierke. Lekná, niekedy poeticky nazývané vodné ľalie, boli častým motívom Monetových diel. Myšlienka namaľovať sériu obrazov s leknami mu napadla v priebehu dlhého obdobia depresie po smrti svojej ženy. Monetove lekná pôsobia takmer abstraktne: svetlo, voda aj rastliny sa rozpúšťajú v harmónii farieb a odrazov. Nielen tento obraz budí dojem, že maliar pracoval ponorený vo vode.

Nedeľné maľovanie sa začína o 15:30 hod.

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.