EACH ONE TEACH ONE – STREET DANCE WEEKEND

Dátum a čas:
piatok - 04. 12. 2015 - nedeľa - 06. 12. 2015 - 6:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Each One Teach One je trojdňovým medzinárodným festivalom pouličného umenia ako stretnutie stoviek tanečníkov na jednom mieste pod záštitou hip hopového tanca, hudby a kultúry. Tanečné súboje, párty, diskusie a workshopy. To všetko na oživenie a podporu tanečnej komunity uvidíte 4. – 6. decembra v Kasárňach/Kulturparku.

12194602_767961266643069_1090615574211653307_o

Hostia

BATTALA / FRANKFURT – GERMANY

Battala s filipínskymi a kolumbíjskymi koreňmi je veľvyslancom a učiteľom hip hopového tanečného štýlu pre európske semináre. workshopy a aj porotcom na medzinárodných akciách. Svoje kvality dokázal na najväčších svetových tanečných podujatiach. Či už na JusteDebout, .Street Dance Kemp, alebo Funkin Stylez. V týchto silných tanečných súbojoch bol vždy medzi najlepšími ľuďmi z hip hopovej tanečnej scény

FRANKIE J / BRISTOL – UK

Frankie je vzácna osoba, ktorá spojila svoj prirodzený talent s tvrdou prácou a disciplínou a vyvinul sa tak do jedného z najlepších tanečníkov Európy. Od mladého veku je školený mnohými tanečnými štýlmi a tak sa vypracoval do pozície mentora tanečnej akadémie Swindon a odtiaľ pokračoval ako študent vysokej školy v odbore súčasného umenia London Contemporary Dance School. Po ukončení štúdia sa začal naplno venovať tanečnému štýlu House Dance, v ktorom dosiahol množstvo svetových úspechov a je súčasťou tanečných zoskupení Plague Dance, Konoha, InDahouse UK, Sui Generis.

GREENTECK / MONTREAL – CANADA

Montreálsky popper Greenteck (aka Maxim Green) má silnú povesť v jeho domovskej krajine, Kanade a na celom svete. Je dobre známy svojou veľkou presnosťou, dokonalým štýlom a funky príchuťou. Je dominantnou postavou v tanečných kruhoch ako jeden z najlepších tanečníkov na medzinárodnej scéne. Vyhral množstvo šampionátov a bitiek, vrátane Juste Debou. Bol súčasťou mnohých komerčných show a prehliadok. Greenteck je pravý showman.

WAHE / PRAHA – CZ

Významná osobnosť českej, slovenskej a európskej tanečnej scény. Profesionálny lektor, choreograf, organizátor tanečných podujatí. Pôsobí v tanečných zoskupeniach BDS Academy, Dance 2XS, Rhytm of soul, Boogaloosers. Je mentorom divadelných projektov Inside The Cirque, GazeOut a Clowns. Víťaz battlov a tanečných súbojov na medzinárodnej pôde. Reprezentant na svetovom Juste Debout.

ALFONZO / ÚSTI NAD LABEM – CZ

Petr Alfonzo Hechter, o tejto osobnosti českej hip hopovej scény je veľmi ľahké písať. Hovoria za neho všetky výsledky, ktoré doposiaľ dosiahol. Tanečné skúsenosti naberal vo Washingtone, Bostone, Los Angeles, New Yorku. Ocenený best bboy v Nemecku, oficiálny majster Česka. Reprezentoval svoju crew a krajinu v Poľsku, Nemecku, Slovensku, USA, Rakúsku a Francúzsku. Finalista Tanečník roku. Porotoval desiatky podujatí doma aj v zahraničí. Organizátor najväčších bboy eventov v Čechách, rovnako ho môžte vidieť v mnohých videoklipoch, reklamách a na módnych prehliadkach a najrôznejších spoluprácach.

EL PRCINHO / SENICA – SVK

Ondro Hadidom a.k.a B-boy El Prcinho ako jeden z najväčších talentov poslednej doby na slovenskej bboyingovej scéne, ktorý sa svojou tvrdou robotou vypracoval na popredné priečky bboy eventov doma a v zahraničí. Člen Hasta La Muerte si ide priamo za svojim, čo dokázal aj na prestížnom Red Bull BC One, kde vybojoval titul a reprezentoval na európskom finále.

LEGOLASS / BRATISLAVA – SVK

Legendárna postava slovenskej tanečnej a bboyingovej scény. Člen prelomovej b-boys skupiny Quassit Crew, neskôr člen Street Dance Academy a Superhrdinovia. Lego je dnes jedným z mediálne známej chlapčenskej skupiny The Pastels a tým sa udržuje ako aktívny tanečník s bohatou minulosťou, ale aj  stále našľapanou prítomnosťou.

MARROW / TRNAVA – SVK

Meno, ktoré pozná asi každý street dance tanečník Slovenska. Marek Homola začínal v roku 2003 ako ortodoxný bboy v Trnavskej crew Quattro. Po rokoch privoňal k hip hopovým štýlom, ktoré ho naladili na tu správnu vlnu a tak začal valcovať akciu za akciou. Bol súčasťou lektorského teamu Hip Hop fakulta a člen mediálnej bomby The Pastels. Dnes je uznávaným tanečníkom, lektorom, porotcom a výraznou osobnosťou street dance tancovania na Slovensku.

NIKA / BRATISLAVA – SVK

Východoslovenská dáma, ktorú si v tanečnom dave nie je možné nevšimnúť. Osobnosť s dobrým srdcom nikdy neprestáva rozdávať lásku tancom. Uznávaná lektorka a žiadaná porotkyňa, choreografka a úspešná tanečníčka má za sebou bohatú umeleckú históriu. Dnes študentka vysokej školy, členka tanečného teamu Dary Rolins, spolupracuje a reprezentuje na rôznych tanečných a show programoch.

DUNCAN / KOŠICE – SVK

Nehynúca legenda domácej tanečnej scény. Daniel Duncan Čisarík, člen tanečnej skupiny Droopy D, ktorá bola jednou z prvých tanečných hip hopových zoskupení na Slovensku. Väčšina z nás vtedy ešte neuzrela svetlo sveta, keď títo páni už skúšali prvé kúsky v tanečných sálach a predvádzali sa na tanečných akciách. Aj dnes Duncan zabrdne do tanca či už voľnočasovo za tanečnú skupinu Outbreak alebo za zoskupenie súčasného tanca Heeb.she.

BJ PIGGO / BRATISLAVA – SVK

Človek, ktorý miluje hudbu. Rôznorodé rytmy a groovy je to, čo v hudbe vyhľadáva. Miluje progres a posúvanie vlastných hraníc. Dôraz v jeho setoch dáva na flow a konzistenciu. Jednoducho miluje vytvárať atmosféru, ktorá vás nenútene vtiahne.

DJ SHIMO /  TRNAVA – SVK

Jeden z najvýznamnejších slovenských dj’s a street urban music pre street dance komunitu. Je súčasťou mnohých domácich a medzinárodných hip hopových podujatí. Rezident párty akcií organizovaných občianskym združením StreetCom ako Street Spirit a Groove Delight. Má rád hudbu ako celok, aj keď uprednostňuje Hip Hop, RnB, Groove a Funk.

MINIBOJ / BRATISLAVA – SVK

Svoje umelecké cítenie využíval po väčšinu života v tanci. A tak súčasne s tancom prišlo vyštudovanie Vysokej školy múzických umení a profesionálne tancovanie. Marcel Valko ako lektor a choreograf, úspešný battler, DJ, grafik a video editor. Multitalentovaná osobnosť, ktorá výrazne ovplyvnila tanečnú scénu na Slovensku.

DEEN / PRAHA – CZ

Slovák, žijúci niekoľko rokov v Prahe, pôsobí v známych tanečných zoskupeniach českej tanečnej scény. Uznávaný choreograf víťazných tanečných show doma aj v zahraničí, dlhoročný lektor, porotca, battle tanečník a osobnosť, vystupujúca na mnohých undergroundových podujatiach. Tanec a hip hopová kultúra ho zaviedli až k DJingu, ktorému sa aktívne venuje.

FERO BODNÁR / PRAHA – CZ

Zakladateľ tanečnej skupiny BDS Academy na Slovensku a v Čechách. Aktívny učiteľ a pedagóg street dance techník, profesionálny choreograf, tanečník, moderátor, zabávač. Dosiahol množstvo tanečných úspechov na domácej aj medzinárodnej pôde. Organizátor veľkých mediálnych aj undergroundových podujatí pre tanečníkov a širokú verejnosť.

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.