Ekotopfilm – Envirofilm – prehliadka víťazných filmov

Dátum a čas:
pondelok - 16. 10. 2017 - streda - 18. 10. 2017 - Celodenná akcia

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Prehliadku víťazných filmov na témy, súvisiace s ekológiou, ochranou životného prostredia a trvalo udržateľným rozvojom z medzinárodného festivalu Ekotopfilm –  Envirofilm budú mať možnosť vidieť aj diváci v Košiciach. V dvoch kinosálach Kasární/Kulturparku sa budú premietať 17. a 18. októbra.

Košice sú jedným z 50 miest na Slovensku, kde festivalová tour zavíta. Diváci sa môžu tešiť na pestrý filmový program a sprievodné aktivity. Cieľom projektu je priniesť do regiónov najlepší výber dokumentárnych filmov zo sveta, inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvoriť priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. Dôležité je prinášať tieto témy zrozumiteľne, atraktívne a zábavne čo najširšiemu publiku.

Dopoludnia budú venované deťom a mládeži v rámci Junior festivalu. Dokumentárne filmy a program sú prispôsobené vekovej kategórii. Záber je široký pre žiakov od prvého stupňa základných škôl až po stredné školy. Úlohou týchto aktivít je formou prednášok, hier a kvízov informovať nastupujúcu generáciu o ochrane životného prostredia. Premietať sa bude v troch hodinových blokoch od 8:30 do 12:30 hod.

V podvečerných hodinách bude filmové plátno patriť širokej verejnosti od 16:00 do 21:30 hod. , ktorá bude mať možnosť stretnúť sa so zaujímavými speakrami, odborníkmi, aktivistami a hovoriť s nimi na aktuálne témy udržateľného rozvoja. Diskusie budú o 18:00 hod.

Vstup: voľný


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.