Elise Morin – Waste Landscape – výstava

Dátum a čas:
sobota - 04. 10. 2014 - nedeľa - 16. 11. 2014 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kunsthalle/Hala umenia Košice


Už po tretíkrát sa v Košiciach predstavuje známa francúzska umelkyňa Elise Morin. Tentokrát dielom, ktoré je plošne najväčším a najrozsiahlejším, aké kedy bolo v Košiciach inštalované. Vytvorila ho v Kunsthalle/Hale umenia na 600 metroch štvorcových zo 60-tisíc cédéčok. Po prvýkrát ho autorka predstavila v prestížnom centre súčasného umenia Centquatre (104) v Paríži v roku 2011 a nazvala Waste Landscape, čo v preklade znamená Krajina odpadu. Nesie v sebe ekologické posolstvo, ktorým upozorňuje na plytvanie a hromadenie odpadu.

2014_10_4_elise morin_biela noc 2014_foto_david_hanko (2)

Keď som sa zamyslela nad prezentáciou, predstavila som si dnešnú krajinu, pretvorenú na púšť z plastov, symbol západnej civilizácie druhej polovice dvadsiateho storočia,“uviedla autorka. Množstvo cédečok, ktoré použila pri výrobe, je pritom jednodennou produkciou „odpadu“ vydavateľstva Universal Music vo Francúzsku. „Inštalácia nie je cieľom sama o sebe. Cieľom je konečná recyklácia,“ dodala E. Morin.

Výstava potrvá do 16. novembra.

Otváracie hodiny: utorok – nedeľa, 11:00 – 18:00


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.