Elliott Sharp & VENI ACADEMY – koncert

Dátum a čas:
piatok - 10. 07. 2015 - 17:00 - 18:30

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Priestory Kasární/Kulturparku budú od 4. do 11. júla dejiskom úspešného projektu  pre študentov hudby na stredných a vysokých školách z celej Európy VENI ACADEMY. Piaty ročník letnej akadémie vyvrcholí spoločným koncertom 10. júla o 19. hodine, ktorý je súčasťou festivalu ARS NOVA 2015.  Špeciálnym hosťom večera bude skladateľ, multi inštrumentalista a producent Elliott Sharp, ústredná postava progresívnej experimentálnej hudobnej scény v New Yorku viac ako tridsať rokov. Na spoločnom pódiu vystúpi s 35-členným ansámblom VENI ACADEMY.

Elliott Sharp (1951), líder viacerých ansámblov súčasnej hudby a nositeľ Berlínskej ceny za hudobnú kompozíciu 2015 má na svojom konte viac ako 200 nahrávok, zahrňujúcich bohaté spektrum hudby. Vedie projekty Orchestra Carbon, Tectonics a Terraplane a je priekopníkom využívania teórie fraktálovej geometrie, teórie chaosu a genetických metafor v oblasti hudobnej kompozície a interakcie.

Vstupné: 6 €/3 €, zdarma so vstupenkou na koncert Philipa Glassa

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.