Erik Truffaz Quartet – koncert

Dátum a čas:
streda - 18. 05. 2016 - 17:30 - 19:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Na pódiu Kasární/Kulturparku vystúpi 18. mája významný francúzsky jazzový trumpetista Erik Truffaz so svojim kvartetom. Jeho hudba je inšpirovaná hip-hopom, rock ´n´ rollom a acid jazzom. Progresívny umelec do Košíc príde spolu s bubeníkom Arthurom Hnatekom, basgitaristom Marcellom Giulianim a klaviristom Benoitom Corbozom.

V roku 1994 vydal svoj prvý album pod vlastným menom a vystúpil na jednom z najvýznamnejších európskych jazzových festivalov v Montreux. Kritika prirovnáva Truffaza nielen k jazzovému géniovi Milesovi Davisovi, ale tiež k priekopníkovi ambientu Brianovi Enovi. Prerazil až svojim druhým albumom The Dawn. Je revolučným prepojením jazzu, tanečných rytmov, hip-hopu i drum´ n´ bassu. Na koncerte v Košiciach predstaví aj skladby z najnovšieho albumu Doni Doni, ktorý vyšiel začiatkom roka. Na novinke sa podieľali aj speváčka Rokia Traoré z Mali, francúzsky hip-hopový šansoniér Oxmo Puccino a juhoafrická tanečná skupina Vuyani.

Vstupné: 15 € predpredaj, 20 € na mieste

 

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.