Výstava „Ernest Svrček- športové koláže“

Dátum a čas:
utorok - 28. 06. 2016 - nedeľa - 24. 07. 2016 - 9:00 - 16:00

Miesto konania:
Kasárne//Kulturpark, budova Bravo


Známy slovenský karikaturista, tvorca koláží, kresieb, autor aforizmov a epigramov Ernest Svrček (1942) sa so svojou tvorbou predstavil už na mnohých domácich i zahraničných výstavách. Koncom júna si budeme môcť jeho koláže pozrieť aj v Košiciach. V budove Bravo v Kasárňach/Kulturparku ho budeme môcť lepšie spoznať prostredníctvom výstavy „Ernest Svrček – športové koláže“ od 28. júna do 24. júla. Vo svojich prácach niekedy absurdne spája veci do nového celku, čím dostávajú iný, nový význam s prekvapujúcou pointou. Výstava predstavuje niekoľko cyklov, zobrazujúcich veci väčšinou z prostredia jemu blízkeho.

Cesta k umeleckej tvorbe viedla cez futbalové štadióny. Dlhé roky bol vrcholovým hráčom a neskôr trénerom. Popri tejto profesionálnej činnosti sa s veľkým úspechom venoval aj svojej druhej láske – tvorbe koláží so športovou tematikou  Rozsiahlou výstavou prezentoval Slovensko aj na Olympijských hrách v Sydney v r. 2000. Ešte ako aktívny športovec sa stal členom slovenskej aj európskej únie karikaturistov a je zakladateľom a prvým predsedom známeho Klubu amatérskej výtvarnej tvorby v Brezne, kde žije od roku 1967..

Doménou Ernesta Svrčeka je koláž. Počas svojej 25-ročnej kariéry mal 80 samostatných autorských výstav, z ktorých bolo 16 v zahraničí (Poľsko, Česko, Francúzsko, Maďarsko). Získal množstvo čestných uznaní a ocenení. Jeho koláže sú nielen originálne a netradičné, ale aj humorné, akoby sa vysmievali z úbohosti a malosti človeka. Vytvára ich nezameniteľnou ručnou technikou za použitia nožníc a výstrižkov z novín, časopisov a fotografií. Jeho láskavý humor a vtipný pohľad na svet ukazuje život z tej lepšej stránky. Patrí do špičky tvorcov slovenskej karikatúry.

Vernisáž výstavy: 28. 6. 2016 o 18:00 hod. 

Vstupné: 1 €


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.