Cellomania v Košiciach – koncert

Dátum a čas:
štvrtok - 19. 11. 2015 - 16:00 - 18:00

Miesto konania:
Kasárne/Kulturpark


Violončelista Eugen Prochác sa po októbrovom koncerte vracia do Košíc aj v novembri spolu s Jánom Slávikom. Obaja sú členmi súboru Cellomania, ktorý vznikol z jeho iniciatívy pred pätnástimi rokmi. Poslucháčom ponúknu pestrý program, vrátane premiéry nového violončelového tria východoslovenského skladateľa Gregora Regeša. Ako hosť večera sa 19. novembra o 18:00 hod. predstaví mladá talentovaná violončelistka Iveta Cibulová.

Koncertom si Cellomania uctí 20. výročie úmrtia jedného z najoriginálnejších skladateľov slovenskej hudby Tadeáša Salvu výberom z jeho Prelúdií. Uvedie tiež diela Jozefa Haydna. Ladislava Kupkoviča, Bélu Bartóka, Petra Fischera z Prahy s jeho originálnym Keltským duom a ďalších…

Jedenásťročná Iveta Cibulová z Bratislavy navštevuje 4. ročník ZUŠ v Modre, kde aj žije. Violončelo si zvolila sama a na tomto nástroji hrá veľmi rada. Účinkovala už s orchestrami The Classical Music Maniacs a Capella Istropolitana orchestra. Okrem hudby sú jej ďalšími záľubami spev, recitácia a kreslenie. Mladučká hudobníčka žne úspechy v rôznych súťažiach.

Vstupné: 5 €/3 €

Podujatie je spolufinancované z dotačného systému Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

 


Poloha na mape

Loading Map....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.